MENU
-->

Kategorie

KATEGORIE

Filtry

Zblocza linowe, krążki

Produkcja w zakładach konstrukcji maszyn, hutach, warsztatach często wymaga odpowiedniego systemu przemieszczania ciężkich elementów konstrukcyjnych - potrzebne jest zblocze linowe. Nie ma znaczenia - czy jest to silnik samochodowy, czy tusza wieprzowa - zastosowanie specjalnego systemu zbloczy i łańcuchów przesuwanych po belkach pozwala na transport w obrębie hali lub podnoszenie na wysokość umożliwiającą wykonanie zadania. Krążki i zblocza linowe są podstawowymi elementami konstrukcyjnymi wewnętrznych linii transportowych. Interfork oferuje różne kategorie takich produktów -bloczki linowe o zróżnicowanym w kształcie, przystosowane do innych rozwiązań transportowych.

Bloczki linowe, krążki, bloczki linowe

Dostępne krążki, bloczki linowe i zblocza linowe, to:

 • Typ SKH – pojedynczy krążek zblocze linowe z hakiem mocującym - udźwig liny 2-22 ton
 • Typ SKS - pojedynczy krążek zblocze z mocowaniem stałym
 • Typ PKA - pojedynczy krążek zblocze z hakiem mocującym i dolnym uchwytem - udźwig liny 0.5-5 tony
 • Typ FZA - pojedynczy krążek zblocze z rozbieralną blokadą udźwig liny 0.5 tony
 • Typ NBR – pojedynczy krążek z podstawką mocującą do podłoża - udźwig liny 0.5-5 tony
 • Typ PKE - podwójny krążek zblocze z hakiem mocującym - udźwig liny 1-3 tony
 • Typ PSE - pojedynczy krążek zblocze z prześwitem - udźwig liny do 200kg
 • Typ ZKE - podwójny krążek zblocze z mocowaniem stałym i dolnym uchwytem - udźwig liny 1-4 tony
 • Typ ZKA - pojedynczy krążek zblocze z mocowaniem stałym i dolnym uchwytem - udźwig liny 0.5-5 tony

Skorzystaj z naszych usług i wybierz nasze produkty.

 • Typ SKH

  System wewnętrznego transportu podzespołów czy materiałów w obrębie hali produkcyjnej wymaga zastosowania specjalnych elementów, wśród których najważniejszym podzespołem jest zblocze. Zależnie od rozwiązania i potrzeb konkretnej firmy Interfork oferuje wiele typów takich produktów, wśród których znajduje się też model SKH.

  Wyświetl produkty w kategorii

 • Typ SKS

  Wewnętrzny system transportu na linii produkcyjnej często wymaga specjalnego zabezpieczenia ładunku przed jego odczepieniem. Krążek zblocze typu SKS to model specjalnie przystosowany do stałego montażu bez możliwości jego przypadkowego zdjęcia z linii transportowej lub łańcucha.

  Wyświetl produkty w kategorii

 • Typ PKA

  Krążek zblocze typu PKA to element konstrukcyjny przeznaczony do wykorzystania w ciągach transportowych i wyciągarkach linowych lub łańcuchowych. Model zbudowany z pojedynczego kółka zaopatrzonego w rowek na linę oraz podwójnej obudowy posiada dodatkowy element mocujący w postaci dolnego pręta wewnętrznego pomiędzy bokami obudowy.

  Wyświetl produkty w kategorii

 • Typ FZA

  Krążki zblocza są elementami konstrukcyjnymi niezbędnymi w wewnętrznych systemach transportowych hal i na taśmach produkcyjnych. Wykorzystuje się je również w systemach wciągników i wyciągarek zarówno w produkcji, jak i w transporcie samochodowych czy w przewozie łodzi. Interfork oferuje m.in. zblocza typu FZA o charakterystycznej konstrukcji łączącej w sobie możliwość demontażu ze stałym zabezpieczeniem.

  Wyświetl produkty w kategorii

 • Typ NBR

  Zblocze typu NBR to model przeznaczony do stałego montażu na stabilnym podłożu, dzięki czemu nie ma możliwości jego przemieszczania. Szczególną cechą tego modelu jest konieczność zamontowania liny na stałe, ponieważ jej zdjęcie wymaga, zdemontowania systemu transportowego lub przecięcia liny. 

  Wyświetl produkty w kategorii

 • Typ PKE

  System wyciągarki może być prosty lub rozbudowany, wyposażony w dwie liny umożliwiające na przykład transport dwukierunkowy. W takim systemie egzamin zdadzą krążki zblocza podwójne typ PKE. Model zbudowany jest z umieszczonego w obudowie zewnętrznej podwójnego kółka linowego oraz ze specjalnej blokady bocznej, dzięki której możliwe jest zdjęcie i założenie liny w każdym momencie pracy.

  Wyświetl produkty w kategorii

 • Typ PSE

  Zblocze z krążkiem typu PSE to specjalny model w ofercie naszego sklepu przeznaczony do wciągarek i systemów transportowych wymagających grubej liny przy jednoczesnym małym udźwigu. Model zbudowany z trzech elementów – prostego haka mocującego, dużego ażurowego kółka oraz ogranicznika liny to konstrukcja idealna do grubych syntetycznych lin żeglarskich.

  Wyświetl produkty w kategorii

 • Typ ZKE

  Krążki zblocza o podwójnym kółku pozwalają na zamocowanie dwóch systemów transportowych jednocześnie. Model ZKE to taki podwójny krążek do złożonych systemów wyciągania i przemieszczania elementów w obrębie zamkniętej hali lub warsztatu.

  Wyświetl produkty w kategorii

 • Typ ZKA

  Typ ZKA to niewielkie dwustronne zblocze z pojedynczym kółkiem przeznaczone do stałego montażu w bezpiecznych systemach transportu wewnętrznego i wyciągarkach.

  Wyświetl produkty w kategorii