MENU
-->

Kategorie

KATEGORIE

Żurawie

Żurawie stacjonarne – pomoc w zasięgu ręki


W dzisiejszych czasach jednym z często wykorzystywanych sprzętów w codziennej pracy magazynowej, warsztatowej lub produkcyjnej są żurawie. To urządzenia dźwignicowe, w których mechanizmy podnoszenia i opuszczania, takie jak np. wciągniki, chwytaki podciśnieniowe, poruszają się po specjalnym ramieniu. Jest ono mocowane np. na słupie (żuraw słupowy) zamontowanym na fundamencie. Może być także przytwierdzone do ściany lub filaru (żuraw przyścienny). Pole robocze żurawia słupowego i przyściennego ograniczone jest wysięgiem ramienia, kątem obrotu ramienia oraz wysokością podnoszenia.

Niewątpliwą zaletą żurawia przyściennego jest to, że nie zajmuje on powierzchni podłogi. Oprócz nośnych ścian betonowych lub podpór hali można go również przymocować do maszyn i instalacji. Z kolei żuraw słupowy obrotowy pozwala w optymalny i ekonomiczny sposób ukształtować indywidualne procedury robocze. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie istnieją np. ograniczenia wysokości, a niezbędne są maksymalne wysokości podnoszenia. Zaoferować możemy dobór żurawia stacjonarnego według indywidualnych potrzeb każdego klienta. Oferujemy urządzenia o napędzie elektrycznym i ręcznym oraz o zróżnicowanym udźwigu.

Żuraw słupowy i przyścienny – szerokie zastosowanie


Żurawie stacjonarne to urządzenia, które przystosowane są nie tylko do pracy na zewnątrz, ale także wewnątrz hal i pomieszczeń. W naszym asortymencie dostępne są żurawie przyścienne i słupowe, również o niskiej budowie konstrukcyjnej. W praktyce oznacza to większą wysokość podnoszenia w stosunku do wersji standardowej. W wielu przypadkach tego typu żurawie stacjonarne są świetnym rozwiązaniem. Nadają się zarówno do niskich pomieszczeń i prac modernizacyjnych oraz w przypadku zmiany sposobu wykorzystania budynku. Do żurawi słupowych i przyściennych zaproponować możemy dodatkowe elementy, takie jak: wciągniki łańcuchowe, linowe, balansery sprężynowe lub chwytaki podciśnieniowe.